Amerykański INFOR zatrudnia we Wrocławiu

Firma Infor, która zajmuje się dostawą aplikacji biznesowych przeznaczonych do działania w chmurze, otworzy we Wrocławiu Center of Excellence (CoE). Do 2018 spółka ma zatrudnić 500 osób, a jeszcze w tym roku – 170.

INFOR jest trzecim na świecie dostawcą aplikacji biznesowych, ma około trzech miliardów przychodów rocznie i 73 tysiące klientów na całym świecie. Z aplikacji tworzonych przez firmę korzysta wiele czołowych firm m.in. z branży lotniczej (Boening, SAS), motoryzacyjnej (Lockheed Martin, Ferrari), farmaceutycznej (GlaxoSmithKline). Wśród klientów amerykańskiego koncernu są także browary, 90 procent kasyn w Las Vegas, sieci hotelarskie, a także instytucje amerykańskiej administracji. W Europie posiada 62 placówki, gdzie łącznie zatrudnia 14 tys. pracowników, którym oferuje elastyczne godziny pracy i pakiet benefitów.

INFOR posiada już w Europie dwa Centra Biznesowe (Center of Excellence), w Barcelonie i w Pradze. Kiedy zastanawiano się nad wyborem kolejnej lokalizacji brano pod uwagę Dublin, Belfast, Kraków, Bukareszt i Lizbonę, ale to Wrocław miał największy potencjał dzięki dobrej znajomości języków obcych wśród mieszkańców, dużej klasy uniwersytetom o profilu technicznym i biznesowym. Liczyło się także to, że są tu już obecne duże, globalne firmy, a także możliwość wsparcia inwestycji ze strony prezydenta Rafała Dutkiewicza i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Z radością przyjąłem decyzję o inwestycji firmy Infor, która – jak sądzę – wyrosła z przekonania o wielkim potencjale wrocławskich absolwentów, jak i samego miasta. Inwestor zamierzający tworzyć we Wrocławiu oprogramowanie dla wiodących światowych marek, doskonale wpisuje się w naszą strategię pozyskiwania do miasta innowacyjnych firm technologicznych. To właśnie dzięki takim inwestorom umacniamy pozycję Wrocławia jako wysoko wyspecjalizowanego ośrodka branży IT Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

W 2014 r. firma Infor wprowadziła Infor CloudSuite – pierwszy zestaw aplikacji kluczowych dla działania przedsiębiorstw z różnych branż, dostępny w technologii cloud korzystającej z Amazon Web Services (AWS). Zainteresowanie Infor CloudSuite rośnie na całym świecie – w ubiegłym roku sprzedaż wzrosła o przeszło 300 proc. Jest to wynik dążenia przedsiębiorstw do modernizacji infrastruktury informatycznej pod kątem maksymalnego wykorzystania zalet przetwarzania w chmurze. Wrocławskie CoE będzie wspomagać Infor i europejskich klientów firmy w tej transformacji gromadząc „pod jednym dachem” zespoły działające interdyscyplinarnie, w przekroju wszystkich aplikacji w portfolio Infor. Branżowe pakiety oprogramowania Infor CloudSuite zapewniają kluczowe dla poszczególnych branż funkcjonalności, tworzone w oparciu o wiedzę naukową laboratoriów Infor Dynamic Science Labs. Ponadto cechują się przełomowym interfejsem użytkownika, nastawionym na łatwość użytkowania, opracowanym przez wewnętrzną agencję kreatywną i think tank Hook & Loop z Nowego Jorku.

Zadaniem Center of Excellence we Wrocławiu będzie wsparcie firmy w procesie przechodzenia do technologii cloud oraz rozszerzenie zakresu usług dla klientów. Dotychczas firma Infor posiadała w Polsce biuro w Krakowie i współpracowała z lokalnymi partnerami wspierającymi ponad 700 klientów na rynku polskim, m.in. Grupą Apator, Grupą Kęty, Hutą Stalowa Wola, LUBIANA, RAFAKO, Zakładami Tłuszczowymi „Kruszwica”.

Wrocławskim CoE pokieruje Artur Sawicki, menedżer z bogatym doświadczeniem w sektorze technologicznym. Przeszedł do Infor z firmy UNIT4, wnosząc ponad piętnastoletnie doświadczenie z obszarów zarządzania, sprzedaży, działalności operacyjnej i technologii. Wcześniej pracował w tworzącej oprogramowanie ERP firmie QAD, gdzie odpowiadał za działalność na rynku polskim i tworzenie centrów usług wspólnych, wspierających działy biznesowe firmy w Europie i USA. Oprócz praktyki w zarządzaniu światowej klasy centrami operacyjnymi, Artur Sawicki wnosi do Infor rozległe doświadczenie z obszaru technologii cloud, usług IT i budowania zespołów.

Dla kogo powstaną nowe miejsca pracy?

Do końca 2016 roku Infor chce zatrudnić 170 osób, a w 2018 r. w Centrum Biznesowym ma pracować 500 osób m.in.

Nowi pracownicy będą pracowali w zespołach:

 • rozwoju oprogramowania
 • usług wdrożeniowych
 • wsparcia technologii cloud
 • działań operacyjnych
 • obsługi klientów

– Z jednej strony to duża, globalna firma, ale nasi nowi pracownicy będą tworzyć nowa strukturę, nową organizację. Atutem pracy w INFOR jest szansa na poznanie systemu działania klientów z bardzo różnorodnych branż i specjalizacji, które obsługuje koncern. Firma planuje zatrudnić programistów, specjalistów od finansów, planerów
i innych specjalistów z szeroko pojętego IT. Oczekiwana jest znajomość języków, poza angielskim, także niemieckiego, francuskiego – to z tych obszarów językowych jest najwięcej firm administrowanych przez INFOR
w Europie – oraz holenderskiego, hiszpańskiego i norweskiego Artur Sawicki, Dyrektor Centrum.

Rekrutacja dotyczy następujących stanowisk:

 • Resource Planner
 • Operations Analyst
 • Support Analyst
 • System Administrator
 • Collections Consultant
 • Developer C++
 • Developer Java
 • Developer Framework
 • Quality Assurance Specialist

Rekrutacja pracowników już się rozpoczęła.

Zainteresowanych pracą firma zachęca do przesłania życiorysu na adres e-mail:
join@infor.com

Related Posts

Pozapłacowe benefity w sektorze IT – czyli czym pracodawcy przyciągają kandydatów
programista IT wrocław
Doświadczenia, potrzeby i plany rozwojowe pracodawców IT a oferta uczelni – Invest in Wroclaw

Leave a Reply