Ryanair praca IT

Ryanair zatrudnia specjalistów z branży IT – wybiera Wrocław

logo ryanair

120 specjalistów z branży IT znajdzie zatrudnienie w Laboratorium Podróży Travel Labs Polska, które we Wrocławiu otworzyły linie lotnicze Nie każdy może być dawcą i nie wszyscy chorzy znajdują „genetycznego bliźniaka”. O tym opowiadają na spotkaniach przedstawiciele fundacji DKSM.

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/ciechocinek/a/przyjaciele-robia-co-moga-by-pomoc-choremu-mackowi,10602070/. Specjaliści będą się zajmowali m.in. rozwojem strony internetowej firmy.

Nowa inwestycja Ryanaira w Polsce

Laboratorium Podróży Travel Labs Polska,

spółka zależna Ryanaira, na początku maja poinformowała o otwarciu nowoczesnego Centrum IT. Laboratorium Podróży będzie miało siedzibę w biurowcu Nicolas Business Center przy ul. Świętego Mikołaja, a jego oficjalne otwarcie zaplanowane jest na sierpień. Obecnie w centrum IT zatrudnienie znajduje 30 osób, a kolejne 90 wakatów czeka na specjalistów w podanych niżej dziedzinach:

 • Android Developers
 • Javascript engineer
 • .Net engineer
 • Frontend developer
 • Java developer
 • Release engineer
 • iOS developer
 • Data scientist
 • Data warehouse developer
 • Business intelligence
 • Automation tester
 • Performance engineer
 • DevOps
 • Security engineer
 • Information systems support
 • IT helpdesk
Ryanair wybiera Wrocław
Praca w Ryanair

Budynek Nicolas Business Center we Wrocławiu – siedziba Laboratorium Podróży Travel Labs

Na 19 maja zaplanowany został rekrutacyjny dzień otwarty. Rozmowy odbywać się będą w godzinach 15:00 – 21:00 w budynku Solpol II przy ul. Świdnickiej. Laboratorium Podróży Travel Labs Polska poinformowało również o nawiązaniu wspłpracy z Politechniką Wrocławską, w ramach której w miesiącach letnich zaprosi najlepszych studentów do wzięcia udziału w stażu.

We Wrocławiu, Eddie Wilson, Członek Zarządu ds. Personalnych powiedział:

“Ryanair na zawsze zmienił podróże lotnicze w Europie – teraz chcemy zmienić świat technologii i zamierzamy  zrobić to w Laboratorium Podróży Travel Labs Polska we Wrocławiu, nowoczesnym centrum innowacji cyfrowych, które zostanie otwarte juz w sierpniu.

Kluczowym czynnikiem przy wyborze miejsca dla Laboratorium Podróży było wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, a także wysoki poziom absolwentów Politechniki Wrocławskiej. W ciągu najbliższych 8 lat Ryanair zamierza podwoić liczbę klientów, a tym samym mamy nadzieję, że nie jest to nasza ostatnia inwestycja we Wrocławiu.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy w Laboratorium Podróży Travel Labs Polska zapraszamy na dzień otwarty 19 maja w godzinach 15:00 – 21:00 do naszego tymczasowego biura w budynku Solpol II przy ul . Świdnickiej.”

Michał Dąbrowski, Vice Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych powiedział:

“Ponad pół roku intensywnej współpracy pomiędzy Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych a Ryanairem oraz silna pozycja Wrocławia na europejskiej mapie usług IT były kluczowymi argumentami za utworzeniem Laboratorium Podróży Travel Labs Polska we Wrocławiu. Decyzja jest dla nas bardzo radosna, choć nie jest zaskoczeniem. Dostarczanie usług w zakresie IT na najwyższym poziomie przez świetnie wykształconych programistów z Polski stało się naszą specjalnością narodową. Polska jest idealnym miejscem dla wszystkich szukających wysokich lotów. Obecnie w sektorze IT zatrudnienie znajduje tu ponad 150.000 profesjonalistów. Polska ma jeden z najbardziej rozwiniętych na świecie sektorów usług biznesowych (BSS), który jednocześnie uważany jest za najszybciej rozwijającą się gałąź polskiej gospodarki”.

Łukasz Czajkowski, Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej powiedział:

“Cieszymy się bardzo z decyzji Ryanaira o uruchomieniu Laboratorium Podróży Travel Labs Polska we Wrocławiu. Był to dla nas niezwykle ważny projekt, którego wszystkie aspekty zostały bardzo starannie przeanalizowane przez inwestora zarówno w zakresie zatrudnienia doświadczonych specjalistów, poziomu absolwentów wyższych uczelni, lokalnego rynku nieruchomości oraz innych czynników kosztowych. Ryanair, będąc jedną z najbardziej rozpoznawalnych linii lotniczych w Europie zamierza zaoferować wysoko wykwalifikowane miejsca pracy w dziedzinie IT i innowacji cyfrowych przy tworzeniu oprogramowania, z którego korzystać będą wszyscy nasi klienci na całym świecie.

Jesteśmy przekonani, że uruchomienie Laboratorium Podróży Travel Labs Polska we Wrocławiu wzmocni pozycję miasta potwierdzając jego innowacyjny charakter. Wierzymy również, że projekt okaże się wielkim sukcesem.”