Clearcode praca

Zespół Clearcode podbija rynek IT – i wciąż rośnie

Droga od lokalnego startupu do konkurenta światowych gigantów zajęła im cztery lata. Wrocławska spółka Clearcode współpracuje dziś z największymi międzynarodowymi koncernami i nadal rozwija działalność. Do ponad stuosobowego zespołu w najbliższym czasie dołączą kolejni deweloperzy. Dla stawiających pierwsze kroki w IT jest szansa na staż. – Za 10 lat chcemy być wśród największych na świecie w naszej branży – mówi Maciej Zawadziński, CEO.

W biurach Clearcode, zlokalizowanych we Wrocławiu, Katowicach, Kolonii i Nowym Jorku, pracuje dziś 145 osób. Partnerskie relacje, możliwości rozwoju oraz współuczestniczenia w globalnych projektach skutecznie przyciągają kolejnych specjalistów IT. Tylko w tym roku do Clearcode  dołączy ponad 50 osób. I – biorąc pod uwagę plany rozwojowe zakładające m.in. wejście spółki na Giełdę Papierów Wartościowych – wciąż będą dołączać nowe. Gwarantowane ambitne projekty i wyjątkowa kultura organizacji – zapewniają pracownicy.

Dobry klimat do rozwoju

W przeciwieństwie do dużych korporacji, Clearcode stawia na wzajemne zaufanie i umożliwienie pracownikom pełnego zaangażowania w projekty. – Moja rola nie ogranicza się do monotonnej pracy przy fragmencie kodu, ale umożliwia pełne zaangażowanie i realny wpływ na ostateczny kształt produktu czy usługi – mówi Zuzanna Hartleb, Python Developer, która dołączyła do firmy po wcześniejszych zawodowych doświadczeniach m.in. w międzynarodowej korporacji. Zwraca na to uwagę również Kamil Zając, Software Developer. Dodaje przy tym, że charakterystyczny dla Clearcode sposób zarządzania motywuje pracowników do rozwoju razem z firmą. – Tutaj nikt nie stoi w miejscu, bo projekty, które realizujemy to ambitne wyzwania stawiane przez ciekawych, działających globalnie klientów – podkreśla Kamil i dodaje: – Mierzymy się z wieloma projektami wykraczającymi poza to, czym zajmuje się większość konkurencyjnych firm we Wrocławiu i całej Polsce.

Clearcode, w części usługowej,  realizuje zaawansowane projekty z dziedziny adtech i martech dla klientów z całego świata. Z perspektywy developerów i administratorów dostarczają one wielu wyzwań związanych z zapewnieniem odpowiedniej wydajności i skalowalności aplikacji.
Platformy, które rozwijają nasze zespoły, przetwarzają ogromne ilości danych. Mamy na przykład
w portfolio system, który obsługuje ponad 2 miliony aukcji na minutę
– podkreśla Maciej Zawadziński. Wyzwań będzie coraz więcej. Firma dynamicznie się rozwija i powiększa  zespoły o kolejnych specjalistów

praca Clearcode

Zespół wciąż rośnie

Clearcode zaprasza do współpracy developerów z doświadczeniem w PHP, Pythonie, JavaScripcie, jak również ze znajomością najnowszych technologii związanych z szeroko pojętym zagadnieniem big data. – Jesteśmy otwarci na osoby, które pracowały w innych technologiach, ale mają otwarty umysł, świetne zdolności analityczne i umiejętność pracy nad złożonymi problemami – mówi Marta Małecka, odpowiedzialna za obszar HR w spółce. – W równej mierze, co umiejętności techniczne liczy się dla nas osobowość, styl pracy. Zespoły które tworzymy, są stałe, stąd kluczowe jest zgranie wśród jego członków – dodaje.  Ponadto pracę w Clearcode znajdą także  specjaliści z dziedziny marketingu, copywriterzy posługujący się biegle językiem angielskim i niemieckim oraz account managerowie z doświadczeniem nabytym w firmach technologicznych.

Z kolei  osoby dopiero rozpoczynające karierę w branży IT mogą skorzystać z ciekawej oferty specjalnego programu stażowego. Pierwsza edycja rozpoczęła się w marcu. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, proces rekrutacji podzielono na 2 etapy. Kandydaci mieli okazję zmierzyć się z dwoma zadaniami programistycznymi, a osoby, które poradziły sobie z nimi najlepiej, zostały zaproszone na spotkanie w formule speed dating. Dzięki temu przyszli stażyści i mentorzy mogli się bliżej poznać i sprawdzić, z kim chcieliby pracować. Teraz – w trakcie trzymiesięcznego, płatnego stażu – realizują specjalnie zaprojektowany dla nich program wdrożeniowy. Rozpoczęcie kolejnej edycji programu zaplanowano na lipiec i wrzesień, a rekrutacja rozpocznie się już w czerwcu

Wyjątkowa kultura pracy

Clearcode stawia na wzajemne zaufanie, swobodę i otwarcie na inicjatywy pracowników.W ten sposób stwarza przestrzeń do realizacji indywidualnego potencjału członków zespołu, wspierając tym samym ich rozwój. Poza pracą dla klientów, istnieje możliwość zaangażowania się w dodatkowy projekt, realizowany samodzielnie lub we współpracy zespołowej z osobami podzielającymi wspólne zainteresowania.  Każdy pracownik ma do dyspozycji budżet godzin przeznaczonych na ten cel, które wliczają się w czas pracy. Projekty mogą być autorskie, jak również można zaangażować się w istniejący projekt open source. Ponadto swoim współpracownikom Clearcode oferuje bogaty pakiet benefitów wraz z opcją na objęcie udziałów w firmie.

Related Posts

sapiens praca
Sapiens – wspieraj z nami biznes!
rynek pracy pracuj.pl
Dlaczego warto być bieżąco z rynkiem pracy IT. 5 zalet.
britenet praca
Britenet – Dobry klimat do rozwoju!

Leave a Reply