program rekomendacji

Zostań headhunterem – zgarnij kasę. Pracodawcy IT rekrutują z polecenia.

W niektórych branżach zwykłe głoszenie rekrutacyjne już dawno przestało być wystarczające. W szybko rozwijającym się sektorze IT, żeby zatrudnić specjalistę, należy wykazać się kreatywnością i szukać pracowników w niekonwencjonalny sposób.

GFT Polska rozpoczyna program poleceń zewnętrznych skierowany do każdego. Wystarczy znać programistę i zarekomendować go przez stronę internetową firmy. W zamian pracodawca oferuje nawet 8 tys. złotych.

Za polecenie osoby, która zasili szeregi firmy, otrzymać można nawet 8 tys. zł

Firmy IT działające w Polsce rozwijają się coraz intensywniej i łowiąc kolejne talenty coraz częściej wychodzą poza standardowe metody rekrutacji takie jak ogłoszenia czy obecność na targach pracy. Wiele z nich wdraża wewnętrzne programy rekomendacji, prosząc swoich pracowników o polecenie odpowiednich kandydatów.

–  Wewnętrzny program poleceń działa w naszej firmie już od kilku lat i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów, które przynosi. Nasi pracownicy doskonale znają specyfikę pracy w firmie i wiedzą, jakie wymagania powinna spełniać osoba zatrudniona na danym stanowisku. Teraz postanowiliśmy pójść o krok dalej i do dzielenia się rekomendacjami zaprosić każdego – wyjaśnia Sylwia Rzemieniewska, Recruitment Manager, GFT Polska.

Program zewnętrznych poleceń ruszył z początkiem listopada i skierowany jest do wszystkich – aby wziąć w nim udział nie trzeba być pracownikiem GFT. Wystarczy rekomendować osobę o odpowiednich kwalifikacjach, a po tym jak zostanie zatrudniona, odebrać nagrodę.

– Szukamy przede wszystkim specjalistów posługujących się takimi technologiami jak Java, JavaScript/HTML5, Scala, i .NET. Bardzo mile widziane jest wcześniejsze doświadczenie zawodowe. Za polecenie osoby, która zasili szeregi firmy, otrzymać można nawet 8 tys. zł, w zależności od doświadczenia i umiejętności, które będzie posiadać rekomendowany kandydat – dodaje Sylwia Rzemieniewska.

GFT Polska specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych m.in. na rzecz banków inwestycyjnych. Ze swoich biur w Łodzi i Poznaniu obsługuje aż 9 z 10 największych tego typu instytucji na świecie. Firma zatrudnia kilkuset specjalistów i prowadzi stałą rekrutację. GFT podejmuje szereg inicjatyw rozwijających lokalne rynki pracy, m.in. wspiera branżowe konferencje i angażuje się w działalność grup technologicznych, czyli nieformalnych inicjatyw, których celem jest dzielenie się wiedzą pomiędzy specjalistami IT. W tym roku firma zorganizowała program stażowy dla początkujących programistów obejmujący półroczny pobyt w siedzibie firmy w Hiszpanii. Ponadto współpracuje z lokalnymi uczelniami prowadząc zajęcia dla studentów. Ci ostatni mogą się także zrelaksować między wykładami w specjalnie przygotowanych dla nich przez GFT strefach relaksu.

Więcej informacji o programie GFT

{subscription_form}

Leave a Reply