• Friendly workplace 2023

Amazon IT
Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku

Amazon w Polsce to nie tylko 3 najnowocześniejsze centra logistyczne we Wrocławiu i Poznaniu, które zapewniają, że przesyłki do klientów z 40 krajów Europy trafiają na czas. Działalność Amazon w naszym kraju to również Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, gdzie pracują specjaliści od technologii text-to-speech.

praca w amazon programistaCentrum Rozwoju Technologii Amazon

Powstało w 2014  na skutek przekształcenia zakupionej przez Amazon polskiej spółki technologicznej Ivona Software. Od tego czasu firma znacząco rozbudowała Centrum Technologii, które zapewnia wsparcie inicjatywom biznesowym związanym z technologiami wykorzystującymi syntezator mowy, a także aplikacjami wykorzystywanymi przez urządzania produkowane przez Amazon. Zatrudniono również dodatkowe dziesiątki programistów, lingwistów i naukowców.

Polski zespół Amazon dostarcza światowej klasy technologie, dzięki którym użytkownicy tabletów Fire mogą korzystać z takich funkcji jak „Text-to-Speech”, „Voice Guide” i „Explore by Touch”. Te same technologie są kluczowe dla działania Amazon Echo. Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych produktów ostatnich lat, łączący w sobie cechy osobistego asystenta z systemem sterowania inteligentnym domem. Dzięki zaawansowanym technologiom rozpoznawania mowy, rozumienia języka naturalnego oraz syntezy mowy, z urządzeniem można porozumiewać się naturalnie używając jedynie głosu. Alexa, czyli głos i tożsamość Amazon Echo, potrafi odpowiadać na pytania, wybrać muzykę, przypomnieć o zdarzeniach z kalendarza, kontrolować domowe urządzenia i wiele więcej. Ponieważ Echo korzysta z rozwiązań chmurowych Amazon Web Services, w trakcie pracy uczy się zwyczajów użytkownika i staje się coraz bardziej wydajne w wyszukiwaniu odpowiedzi. Dzięki Echo można również poznać najnowsze wiadomości, a nawet rozjaśnić lub przyciemnić światło w domu. Wszystko to odbywa się bez fizycznego kontaktu z urządzeniem.

praca amazon programista
Możliwość rozwoju zawodowego z Amazon

Dziś gdański zespół to nie tylko synteza mowy, ale także zespoły zajmujące się tworzeniem systemów rozproszonych, rozumieniem i przetwarzaniem języka naturalnego oraz pracą nad innymi produktami firmy jak Amazon Kindle, FireTV oraz tablety Fire. Aby było to możliwe, Amazon dba o to, by każdy pracownik Centrum Rozwoju Technologii miał stały dostęp do odpowiednich narzędzi, a także możliwość rozwijania swoich umiejętności i dalszego kształcenia. Firma zapewnia wszystkim pracownikom udział w programach mentoringowych i szkoleniach, dzięki którym rozwijają swoje talenty.

Kogo szukamy

Osób o dogłębnej wiedzy technicznej, potrafiących skutecznie rozwiązywać problemy związane z sieciami LAN, sprzętem i oprogramowaniem. Im efektywniej umiesz zarządzać swoim czasem i im elastyczniej potrafisz ustalać priorytety, tym lepiej poradzisz sobie z dużą liczbą zgłoszeń. Istotna jest również umiejętność pracy w zespole, komunikatywność i poczucie humoru, a także ciągłe pragnienie doskonalenia — zarówno siebie, naszych usług i obsługi technicznej, jak i dnia pracy.

Typowe stanowiska w zakresie IT i wsparcia technicznego to: technik, kierownik wsparcia IT, inżynier wsparcia IT i administrator systemu.

Szkolenie i rozwój

Niezależnie od poziomu kompetencji pracownicy uczestniczą w wewnętrznych i zewnętrznych szkoleniach, pozwalających im zdobywać niezbędne umiejętności i otwierających nowe ścieżki do innych technicznych lub nietechnicznych zespołów IT. Ponadto, zachęcamy pracowników do wychodzenia dalej i korzystania z pomocy zarówno najbliższych kolegów, jak i członków innych zespołów IT.
Typowe stanowiska

Amazon doceniając klasę polskich specjalistów kontynuuje inwestycje w rozwój Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku.

Nieustannie poszukuje również talentów, zarówno programistów jak i naukowców, którzy podzielają pasję Amazon dla innowacji i pracy nad optymalnymi dla klienta rozwiązaniami. Wszystko to, aby móc zaoferować najbardziej realistyczne technologie syntezatorów mowy na świecie. Amazon prowadzi aktualnie rekrutacje na takie stanowiska jak np. inżynier ds. rozwoju oprogramowania czy specjalista ds. lingwistyki komputerowej. Osoby, które będą pełnić te funkcje, będą brać udział we wszystkich etapach projektu, angażując się w cały proces – od momentu powstania pomysłu do jego wdrożenia. Wszystkie dostępne w Gdańsku stanowiska pracy można znaleźć na stronie www.amazon.jobs/location/gdansk-poland

  • Friendly workplace 2023

Related Posts

sapiens praca
Sapiens – wspieraj z nami biznes!
Clearcode praca
Zespół Clearcode podbija rynek IT – i wciąż rośnie
rynek pracy pracuj.pl
Dlaczego warto być bieżąco z rynkiem pracy IT. 5 zalet.