• Friendly workplace 2023

ERICSSON – kariera w środowisku sieciowym

ericsson_top

Kim jesteśmy

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i technologii telekomunikacyjnych. Nasza oferta obejmuje oprogramowanie, usługi oraz infrastrukturę stałą i mobilną. Mamy status lidera rynku technologii komórkowych 2G i 3G, posiadamy również 60 proc. udziałów w światowym rynku LTE. W ramach usług Managed Services Ericsson zarządza sieciami stałymi i mobilnymi, obsługujemy też 40 proc. światowego ruchu w sieciach komórkowych.

Ericsson został założony w 1876 roku w Sztokholmie. Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100.000 pracowników. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Ericsson globalnie

W Polsce jesteśmy obecni od 1904 roku, kiedy to Ericsson uruchomił pierwszą centralę telefoniczną w Warszawie. Współpracujemy ze wszystkimi największymi operatorami sieci komórkowych, dostawcami telewizji kablowej i operatorami telefonii stacjonarnej. Jesteśmy dominującym graczem na rynku dostawców infrastruktury dla sieci stałych i mobilnych w technologii 4G. W porozumieniu z Legią Warszawa zbudowaliśmy pionierską platformę usług Small Cell as-a-Service wraz z kompletną infrastrukturą WiFi, dostępną dla 30.000 widzów obserwujących mecze na stadionie.

Praca w Ericsson IT – platforma do nieograniczonych osiągnięć

IT - praca w Ericsson

W Polsce zajmujemy się przede wszystkim budową i migracją sieci, projektowaniem sieci, planowaniem, dostosowywaniem i optymalizacją sygnału radiowego, profesjonalnym zarządzaniem projektami i programami, obsługą i wsparciem systemów/sieci, systemami wspomagającymi eksploatację oraz działalność biznesową i operacyjną (OSS/BSS), integracją systemów i szkoleniami oraz oferujemy konsultacje techniczne dla rozwiązań telekomunikacyjnych.

Naszą wizją jest Networked Society, gdzie każdy z nas, bez względu na branżę wykorzystuje pełen potencjał i możliwości swoich działań. W Ericsson dążymy do tego, by połączyć wszystko i wszystkich. Dzięki tworzącym się więziom i znikającym barierom, możemy brać czynny udział w powstającej na naszych oczach globalnej sieci współpracy.

Przyszłość w firmie Ericsson nie jest zdefiniowana. To dlatego praca w naszej firmie jest tak ekscytująca. Naszym celem jest stworzenie kultury wolności, w której pracownicy przejmują inicjatywę, wykorzystują wszystkie możliwości i dokonują zmian korzystnych dla wszystkich. To co jest dla nas naprawdę ważne, to ciągłe badanie i rozwijanie nowych technologii, nowych gałęzi przemysłu, nowych obszarów innowacji.

Jak Ericsson będzie rozwijał się w przyszłości?
Jeśli zarazisz nas swoją ciekawością świata, potrzebą tworzenia nowych rozwiązań informatycznych i wesprzesz niestandardowym myśleniem, możesz pomóc nam zdecydować!

Zobaczcie jak się pracuje w Ericsson

Proces rekrutacji do Ericsson

I Ty możesz odnieść sukces w naszej firmie, jeśli oprócz doświadczenia i merytorycznej wiedzy, posiadasz zdolności interpersonalne, biznesowe podejście oraz nastawienie na rezultaty. Przykładamy duże znaczenie do umiejętności dopasowania się do naszej kultury organizacyjnej, samodzielności, elastyczności oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. W przypadku niektórych stanowisk, ze względu na udział w międzynarodowych projektach, ważna jest dobra znajomość języka angielskiego oraz gotowość do podróży służbowych.

Rekrutacja do naszej firmy podzielona jest na kilka etapów. Zaplanowana jest tak, aby w przyjemnej atmosferze dać możliwość wzajemnego poznania się.

Aplikacja na stanowisko

W przypadku zainteresowania wybraną ofertą pracy zachęcamy do złożenia aplikacji. Ważne jest dla nas Twoje CV - powie nam więcej niż długi list motywacyjny.

Analiza CV

Wybór i analizę CV prowadzimy pod kątem wymagań zawartych w naszym ogłoszeniu. Największe szanse na zatrudnienie mają osoby najbardziej odpowiadające profilowi kompetencyjnemu.

Rozmowa telefoniczna

Z wybranymi kandydatami nasz rekruter skontaktuje się telefonicznie w celu przeprowadzenia krótkiej rozmowy weryfikującej wymagane umiejętności. Pozytywny wynik rozmowy oznacza zaproszenie na spotkanie w naszej firmie.

Spotkanie rekrutacyjne

Rozmowa przedstawiciela Działu HR oraz bezpośredniego przełożonego z kandydatem będzie miała na celu poznanie oczekiwań oraz planów dotyczących rozwoju potencjalnego przyszłego pracownika. W niektórych przypadkach przeprowadzone mogą być Assessment Center i testy kompetencyjne.

Informacja zwrotna

Ostatnim etapem każdego procesu rekrutacyjnego jest informacja zwrotna. Przykładamy szczególną wagę do tego, aby każdy kandydat otrzymał odpowiedź o wyniku rekrutacji.

Decyzja o zatrudnieniu

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o zatrudnieniu, zostaniesz poinformowany o dokumentach, jakie będą potrzebne abyś mógł rozpocząć z Nami współpracę.

W Ericsson, mamy wiele różnorodnych sposobów nagradzania wydajności. Jedną z największych korzyści jest, niezmiennie od ponad 140 lat naszej historii, poczucie przygody, które towarzyszy karierze w  zaawansowanych technologiach.

Chcesz się o tym przekonać? Dołącz do naszego zespołu!
Wszystkie oferty pracy i staży w polskich biurach Ericsson znajdziesz TUTAJ

  • Friendly workplace 2023