• Friendly workplace 2023

Poznaj Pracodawców IT

Spójrz na pracodawców IT przez pryzmat ich wartości,
wydarzeń i akcji, w które się angażują.Obserwuj miejsca pracy Zespołów IT

Rynek pracy IT jest rynkiem pracownika. Pracodawcy starają się więc w coraz bardziej niestandardowy sposób dotrzeć do potencjalnych kandydatów, wykorzystując preferowane przez branżę IT kanały komunikacji. Dostępne możliwości kontaktu w połączeniu z ilością rekruterów, chcących dotrzeć do kandydata sprawiają jednak, że często trudno odpowiedzieć na wszystkie oferty i zapytania.

Z myślą o programistach i pozostałych specjalistach z branży IT powstał portal PracodawcyIT.pl, ma on upraszczać i usprawniać kontakty (nie tylko związane z procesem rekrutacyjnym) pomiędzy najatrakcyjniejszymi pracodawcami z branży IT a kandydatami. Portal PracodawcyIT.pl zapewnia natychmiastowy dostęp do wszelkich kluczowych informacji branżowych oraz wyselekcjonowanych, najatrakcyjniejszych na rynku ofert pracy.

Tylko najlepsi pracodawcy branży IT

Grono użytkowników portalu PracodawcyIT.pl tworzą znane i cenione na świecie marki, które chcą zaprezentować się potencjalnym pracownikom. Specjaliści z branży IT znajdą tu więc aktualizowane na bieżąco profile poszczególnych firm, z których dowiedzą się, na jakie stanowiska prowadzone są obecnie rekrutacje czy jakie projekty rozwija aktualnie potencjalny pracodawca.

Oczywiście z perspektywy przyszłego pracownika kluczową częścią portalu jest ta z ofertami pracy. Na PracodawcyIT.pl można znaleźć najlepsze oferty pracy z całego kraju. Graficzne wyróżnienie wybranych ogłoszeń ułatwia poruszanie się pomiędzy ofertami i dotarcie do tych najbardziej interesujących, które można obserwować. Dzięki temu otrzymamy na maila wszelkie niezbędne informacje dotyczące oferty i będziemy na bieżąco z jej aktualnym statusem.

Portal PracodawcyIT.pl stawia na rzetelność prezentowanych ofert. Osoby, które mają za sobą rozmowę kwalifikacyjną w danej firmie mogą wystawić opinię o sposobie jej przeprowadzenia, rozwiewając tym samym wątpliwości innych potencjalnych kandydatów, związane z przebiegiem procesu rekrutacyjnego. Z drugiej strony – pracownicy branży IT za pośrednictwem portalu mają także możliwość polecania znajomym wybranych przez siebie ofert. Dzięki temu portal staje się cennym źródłem wymiany doświadczeń pomiędzy potencjalnymi pracownikami poszczególnych spółek.

Przede wszystkim jednak portal PracodawcyIT.pl stanowi pomost pomiędzy pracodawcami a kandydatami z branży IT. Obie strony mają tu możliwość nawiązania kontaktu – osoby zainteresowane ewentualną współpracą z firmą mogą na przykład dopytać o to, czy prowadzona jest aktualnie bądź planowana rekrutacja na interesujące je stanowisko bądź szczegóły dotyczące oferty pracy, które nie znalazły się w opublikowanym przez pracodawcę ogłoszeniu. W drodze bezpośredniego kontaktu z pracodawcami można również na przykład dowiedzieć się, jak wygląda przebieg procesu rekrutacyjnego w danej firmie.

Szersze spojrzenie na firmę jako potencjalne miejsce pracy, przez pryzmat jej wartości, wydarzeń i akcji.

Z kolei dostęp do publikowanych przez pracodawców artykułów zapewnia kandydatom szersze spojrzenie na firmę – przez pryzmat jej wartości, wydarzeń i akcji, w które się angażuje czy sposobu na integrację oraz spędzanie czasu „po godzinach”, jaki proponuje pracownikom.

PracodawcyIT.pl to również źródło bardziej ogólnej wiedzy dotyczącej branży IT. Na portalu można znaleźć informacje związane z obowiązującymi aktualnie wysokościami wynagrodzeń czy programami poleceń, dzięki którym firmy starają się znaleźć odpowiednich pracowników, oferując jednocześnie benefity osobom, decydującym się pomóc im w dotarciu do kandydatów o najatrakcyjniejszych i najbardziej dopasowanych do potrzeb profilach zawodowych. Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach branżowych za szczególnie cenny dział uznają natomiast wydarzenia, gdzie publikowane są informacje dotyczące najważniejszych w skali kraju eventów adresowanych do programistów i całej społeczności IT.

Adresowany do pracowników portal okaże się więc pomocny niezależnie od tego, czy zależy im na zmianie pracodawcy, byciu na bieżąco z wysokościami wynagrodzeń i branżowymi wydarzeniami czy po prostu „trzymaniu ręki na pulsie”. Dzięki prostocie obsługi oraz zapewnieniu możliwości bezpośredniego kontaktu z najatrakcyjniejszymi pracodawcami w branży, PracodawcyIT.pl stanowi ważne uzupełnienie wiedzy na temat potencjalnego miejsca pracy.

Życzymy Wam dużo sukcesów
Pracodawcy IT