• Friendly workplace 2023
infor praca

Wrocławskie Center of Excellence Infor wchodzi w drugi rok działalności

Zespół 219 osób realizujących międzynarodowe, innowacyjne projekty, współpraca z Politechniką Wrocławską, świetna marka polskich pracowników w globalnych strukturach firmy, ambitne plany dalszego rozwoju – z tym dorobkiem Center of Excellence Infor zamyka pierwszy rok działalności. Firma podtrzymuje plan zatrudnienia 500 osób do 2018 roku.

W ciągu zaledwie 12 miesięcy na tak konkurencyjnym dla sektora IT rynku pracy, jakim jest Wrocław, zbudowaliśmy doskonały, ponad 200-osobowy zespół – mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence – To w pewnym sensie obala mit o trudnym dolnośląskim rynku pracy: powodzenie zależy tu od atrakcyjności oferty pracodawcy. Infor jest firmą, w której ludzie chcą pracować – i ogromnie nas to cieszy.

Wrocławski zespół wspiera klientów i procesy Infora w 18 państwach. Średnia wieku pracownika to 33 lata, a najmłodszy ma 23 lata. Zespół porozumiewa się na co dzień w 11 językach.

Wart podkreślenia jest fakt, że pracownicy wrocławskiego centrum nie tylko obsługują gotowe systemy, ale są również odpowiedzialni za rozwój nowych produktów – również na poziomie koncepcji i algorytmu – dodaje Artur Sawicki.

Struktura Center of Excellence obejmuje kilka zespołów: największym jest dział bezpośrednio współpracujący z klientami, który tworzą konsultanci wdrożeniowi, specjaliści odpowiedzialni za rozwój oprogramowania, wsparcie systemów oraz zarządzanie aplikacjami. Kolejny dział zajmuje się wsparciem procesów wewnętrznych firmy, m.in. planowaniem i wspieraniem prac konsultantów, analizami finansowymi oraz kierowaniem wewnętrznymi projektami IT.

Infor cały czas się rozwija: obecnie poszukujemy 80 nowych pracowników. Jednocześnie powierzane są nam coraz bardziej złożone projekty i nowe odpowiedzialności.  Pracownicy muszą w dość szybkim tempie zdobywać wiedzę, czerpiąc z długoletniej praktyki firmy na innych rynkach. Stabilna praca wciąż bardzo młodej i ciągle gwałtownie rozwijającej się organizacji to duży sukces. Wielkie słowa uznania należą się naszym pracownikom – mówi Artur Sawicki.

Zespół tworzą głównie absolwenci wrocławskich uczelni. Firma poinformowała niedawno o zawarciu umowy z Politechniką Wrocławską – która, jako pierwsza uczelnia w Polsce, została zaproszona do programu Infor Education Alliance Program. Dzięki współpracy studenci zyskują praktyczne doświadczenie w zakresie nowoczesnych systemów IT i związane z tym certyfikaty – jeszcze przed wejściem na rynek pracy. Rozpoczęły się również pierwsze programy stażowe dla studentów i absolwentów.

Z opinii pracowników Infora wynika, że przyciągają ich do firmy szanse rozwoju, możliwości awansu, nabywania nowych umiejętności i realizacji ciekawych projektów. Z drugiej strony – podkreślają wagę stabilności, jakiej oczekują od dużej i międzynarodowej firmy – mówi Ada Kopczyńska, HR Manager – W ich oczach Infor łączy energię właściwą dla start-upu ze stabilnością, co jest unikatową wartością na rynku pracy.

O dobrej atmosferze w zespole świadczy wiele przedsięwzięć pracowników, realizowanych z ich inicjatywy w czasie wolnym – takich, jak wspólne wyjścia i wycieczki, drużyny sportowe (piłkarska, biegowa) czy działania charytatywne (m.in. wolontariat we wrocławskich szpitalach). Angażuje się w nie już kilkadziesiąt osób.

infor praca

  • Friendly workplace 2023

Leave a Reply