Software Development Academy Sapiens

Zostań programistą Java z gwarancją zatrudnienia w Sapiens

Sapiens, globalny lider w dostarczaniu oprogramowania dla ubezpieczeń, we współpracy z Software Development Academy rusza w Katowicach z nowatorskim kursem programowania, dającym kandydatom szansę na rozwój kariery w IT.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie kandydatów nieposiadających komercyjnego doświadczenia w programowaniu oraz wewnętrzne potrzeby projektowe, firma zdecydowała się uruchomić kurs programowania w Javie z gwarancją zatrudnienia na co najmniej 18 miesięcy.

Kurs rozpocznie się 3 lipca i potrwa 6 tygodni. Jego tryb wieczorowo-weekendowy nie powoduje konieczności rozwiązania umowy u obecnego pracodawcy przed jego ukończeniem. Sapiens zapewnia korzystny model dofinansowania – refunduje aż 75% całkowitego kosztu szkolenia. Uczestnik pokrywa tylko pozostałą kwotę w wysokości 1667 złotych, co w porównaniu z innymi kursami tego typu jest bardzo atrakcyjną ceną.

Szansa na pracę w IT dla umysłów ścisłych

– Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom rynku pracy IT. Chcemy inwestować w zdolne osoby, które do tej pory uczyły się programowania samodzielnie, znają podstawy programowania w innych językach niż Java albo posiadają wiedzę wyniesioną ze studiów lub wcześniejszej pracy, jednak aby rozpocząć pracę jako programiści, brakuje im profesjonalnego szkolenia. Co najważniejsze, każda osoba, która z sukcesem ukończy nasz kurs programowania, zostanie przez nas zatrudniona. Absolwenci mogą liczyć na dalsze szkolenia i mentoring podczas pierwszych miesięcy pracy u nas –  mówi Barbara Owczarek, Specjalista ds. Rekrutacji w Sapiens.

Poszukiwane są osoby, które mają za sobą pierwsze doświadczenia z programowaniem i szukają stabilnego zatrudnienia. W ukończeniu kursu przyda się także wykształcenie techniczne,  zdolność do analitycznego i logicznego myślenia. Programiści w Sapiens pracują w międzynarodowych zespołach projektowych, w związku z tym znajomość języka angielskiego i umiejętność współpracy w grupie również będzie sprawdzana w procesie rekrutacyjnym.

Sapiens oferuje wszystkim swoim pracownikom stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, elastyczne godziny rozpoczęcia pracy między 7.00 a 10.00, ubezpieczenie na życie, prywatną opieką medyczną, pakiet sportowy, okolicznościowe eventy integracyjne i konkursy. Absolwenci kursu zaczną pracę w Sapiens na stanowisku Młodszy Programista Java.

Jak dostać się na kurs?

Zgłoszenia na kurs można wysyłać do 4 czerwca poprzez stronę  http://sapiens.sdacademy.pl . Kandydaci mogą spodziewać się trzyetapowej rekrutacji, podczas której weryfikowane będzie ich CV, przejdą rozmowy kwalifikacyjne w języku polskim oraz angielskim, a także testy analitycznego i logicznego myślenia. Najlepsi kandydaci zostaną poproszeni o rozwiązanie  zadania domowego, które przedstawiać będą na ostatnim etapie, podczas którego spotkają się z ekspertami firmy Sapiens.

Leave a Reply